• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!

Kalendarium gminne

 • Thursday, 29 August 2019 r.

  Koncert charytatywny „SMYK FEST”

  Gmina Gdów została partnerem „SMYK FEST” czyli największego charytatywnego koncertu w Małopolsce. 29 sierpnia w Myślenicach wspólnie zagramy m.in. na rzecz mieszkańca Kunic Marcina Kasprzyka. Zapraszamy!

  Już 29 sierpnia 2019 r. na Rynku Głównym w Myślenicach (w godz. 17:00-22:00) odbędzie się największy charytatywny koncert w Małopolsce – SMYK FEST im. Kacperka Chodurka.

  Komu będziemy pomagać?

  Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on, ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem... Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych.

  Karolinka Płachta – pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. W tym roku pojawiła się jednak trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek, którego potrzebuje nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych.

  Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak, w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastyke czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

  Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych.

  Na scenie wystąpią:
  - Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik
  - Karolina Szczurowska – The Voice Kids
  - Małgorzata Hodurek – The Voice of Poland
  - Gwiazda wieczoru: zespół The Dumplings
  Koncert poprowadzi aktorka Julia Kamińska.

  - Jestem dumna, że po raz drugi mogę poprowadzić to wyjątkowe wydarzenia – bycie jego częścią to dla mnie wielki zaszczyt. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Małopolski do wspólnego pomagania, ponieważ to najlepsza opcja na fantastyczne zakończenie wakacji – mówi Julia Kamińska.

  Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym:
  - Cukierenka dla Smyków, prowadzona przez Sylwię Bałę, finalistkę programu Bake of – Ale Ciacho! oraz przyjaciół znanych z innych programów kulinarnych
  - zawodnicy Speed-Ball Sportownia, z którymi będzie mogli zagrać w Speed-Ball’a
  - licytacja charytatywna, w której główną nagrodą są wakacje w Toskanii dla 4 osób!

  Szczegóły Wydarzenia

  Głównymi Partnerami Wydarzenia są: Województwo Małopolskie, Fundacja Orlen Dar Serca, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Jarosław Szlachetka, Wójt Gminy Pcim – Pan Piotr Hajduk, Wójt Gminy Gdów – Pan Zbigniew Wojas.

  Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji o nr: 2019/3459/KS.

  Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski.

  Do zobaczenia w Myślenicach! Gramy dla mniejszych i większych smyków zmagających się z ciężkimi chorobami.

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05