• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Sunday, 7 February 2021 r., Informacje

  Zmiany dyrektorów szkół, zmiana zastępcy wójta

  Wiosną zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w czterech placówkach oświatowych. Dzisiaj wiadomo, że w Przedszkolach w Gdowie i Szczytnikach oraz Szkole w Bilczycach dyrektorami pozostaną dotychczasowe szefowe, natomiast nowy dyrektor będzie w Szkole w Szczytnikach. Dodatkowo, zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi również w Szkole Podstawowej w Książnicach, ponieważ dotychczasowy dyrektor Grzegorz Piętak od 1 lipca br. został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Gdów.

  W czasie ostatniej narady dyrektorów Wójt Zbigniew Wojas złożył podziękowania na ręce wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Wojciecha Biernata, który obecnie nie przystąpił do konkursu. Składam na Pana ręce podziękowanie za pełnienie funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Szczytnikach od 2001 roku, za konsekwentne realizowanie wizji rozwoju placówki, Pański profesjonalizm i pełne zaangażowanie w pracę i działalność społeczną; kreatywność i przedsiębiorczość; interesujące pomysły i podejmowanie niezliczonej ilości inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej; bycie sprawnym menadżerem oświaty, a także animatorem szeregu działań sportowych i prospołecznych; a ponadto za zapał do działania i okazywane wsparcie. Wraz z podziękowaniami proszę także przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym, społecznym i zawodowym – napisał Wójt w podziękowaniu.

  Konkursy na stanowiska dyrektorów odbyły się we wtorek. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele organu prowadzącego, przedstawiciele organu nadzoru pedagogicznego -  wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Krakowie, członkowie Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców z danej placówki, a także przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Kandydatkami na dyrektorów na kadencję 2021-2026 zostali wybrani:

  Urszula Janicka - Przedszkole Samorządowe w Gdowie,
  Edyta Książek - Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach,
  Ewa Dziedzic - Szkoła Podstawowa w Bilczycach,
  Marcin Korbut - Szkoła Podstawowa w Szczytnikach.

  Dodatkowo, zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi również w Szkole Podstawowej w Książnicach, ponieważ dotychczasowy dyrektor Grzegorz Piętak od 1 lipca br. został powołany na stanowisko zastępcy wójta gminy Gdów. O tym, kto zastąpi Grzegorza Piętaka na stanowisku dyrektora poinformujemy niebawem.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05