• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Monday, 26 July 2021 r., Informacje

  Zachęcamy do szczepień przeciwko COVID-19 - konkurs na "najbardziej odporne sołectwo"

  W najbliższy weekend na gdowskim Zarabiu powstanie Mobilny Punkt Szczepień. By dodatkowo zachęcić mieszkańców poszczególnych miejscowości do szczepień przygotowaliśmy konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”. Ponadto, prezentujemy Wam pierwsze gadżety promocyjne, jakie mamy dla uczestników szczepień. Warto dodać, że do udziału w szczepieniach zapraszamy zarówno naszych mieszkańców, jak i gości spoza gminy.

  Do udziału w szczepieniach zapraszamy zarówno dorosłych i seniorów, jak i młodzież powyżej 12 roku życia. W Mobilnym Punkcie Szczepień będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca.

  Okres wakacji to czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamowała, jednak nie może to uśpić naszej czujności. Eksperci alarmują, że jesienią ponownie może nastąpić gwałtowny wzrost zakażeń – mówi Wójt Zbigniew Wojas. O tym, że wirus jest śmiertelnym zagrożeniem przekonałem się sam, dlatego wszystkich przestrzegam przed lekceważeniem zagrożenia. Nie życzę nikomu, aby doświadczył tego, co ja przeżyłem – dodaje gospodarz Gminy Gdów.

  Najskuteczniejszym sposobem pokonania niewidzialnego wroga i wygaszenia epidemii są szczepienia ochronne. W naszej gminy funkcjonują trzy Punkty Szczepień. Ze statystyk wynika, że na chwilę obecną tylko około 40% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zachęcając niezdecydowanych do szczepień pragniemy poinformować, że 31 lipca br. w godz. 14:00 do 20:00 i 1 sierpnia od 9:00 do 22:00 Gmina Gdów wspólnie z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i pielęgniarek z Centrum Medycyny Rodzinnej przygotuje dodatkowy, Mobilny Punkt Szczepień na gdowskim Zarabiu. Wówczas będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek przeciw Covid-19: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca. Wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Centrum Medycyny Rodzinnej pod numerem 575 000 194.

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 do pobrania TUTAJ (kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą w Mobilnym Punkcie Szczepień).

  Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się, w tym młodzież od 12 roku życia do skorzystania z przygotowanej oferty (niepełnoletnim przypominam o obecności rodzica lub prawnego opiekuna w Punkcie Szczepień) – mówi wójt Zbigniew Wojas. Proszę Was! Przekonajcie niezdecydowanych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw Covid-19. Jeszcze raz do Was apeluję, ponieważ sam przekonałem się, jak niebezpieczny, wręcz śmiercionośny może być wirus – dodaje wójt.

  By dodatkowo zachęcić mieszkańców do szczepień postanowiliśmy zorganizować konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”, w którym przyznamy nagrody dla tych społeczności lokalnych, które w dniach 31 lipca – 1 sierpnia br. uzyskają najwyższy poziom wyszczepienia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu (Regulamin Konkursu do pobrania z Biuletynu Informacji Publicznej). Ponadto, dla osób, które zaszczepią się w Mobilnym Punkcie Szczepień mamy przygotowane drobne upominki.

  Zapraszamy do szczepień przeciwko COVID-19. Do zobaczenia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu. Akcja odbywa się przy wsparciu:
  - Narodowego Programu Szczepień
  - Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  - Ministerstwa Zdrowia
  - Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
  - Wojewody Małopolskiego

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05