• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 22 February 2011 r., Oświata

  Wymarzone przedszkole oficjalnie otwarte

  W sobotę oficjalnie otwarto nowe Przedszkole Samorządowe w Gdowie. O jego wybudowanie mieszkańcy gminy zabiegali od niemal 25 lat. Do tej pory przedszkolaki korzystały z gościnności proboszcza gdowskiej parafii ks. Stanisława Jarguza, który udostępniał im pomieszczenia w domu katolickim „Zorza”. Grupę maluchów miał pod swoimi „skrzydłami” także dyrektor gimnazjum w Gdowie, gdzie dzieci zajmowały jedną z zaadaptowanych na ich potrzeby sal.

  Projekt budowy nowoczesnego przedszkola powstał w 2005 roku. Dwa lata później wykonano fundamenty, a w 2009 roku wzniesiono konstrukcję obiektu m.in. ściany, stropy oraz elewację budynku. Inwestycję zakończono w 2010 roku.
  Efekt to przestronny, bezpieczny budynek, który może pomieścić nawet do 180 dzieci.
  Na razie w przedszkolu jest pięć oddziałów, ale istnieje możliwość utworzenia kolejnych.
  Maluchy mają do dyspozycji kolorowe sale pełne zabawek, salę gimnastyczną, stołówkę i przystosowane do ich potrzeb sanitariaty. W pogodne dni przedszkolaki spędzają czas na ogrodzonym placu zabaw.
  Choć dzieci cieszą się nowym przedszkolem już od kilku dni, uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło w sobotę. Dokonali go honorowi goście: wiceminister gospodarki Rafał Baniak, poseł na Sejm Jan Musiał, wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, przewodniczący Sejmiku Małopolskiego Kazimierz Barczyk, kurator Oświaty i Wychowania Aleksander Palczewski, a także wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas, przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Ciężarek oraz dyrektor przedszkola Halina Stanisz.

  Goście gratulowali władzom gminnym wytrwałości w realizacji tak ważnej społecznie inwestycji. Wójt Zbigniew Wojas dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania marzenia dzieci o własnym przedszkolu. Szczególne słowa uznania skierował do wicemarszałka województwa małopolskiego Wojciecha Kozaka. To za sprawą  niemal dwumilionowego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego ( drugie tyle dołożyła gmina) udało się wybudować nowoczesną placówkę, której może pozazdrościć nie jedna gmina.
  Podczas zmagań z budową przedszkola, wójta Wojasa dopingowały maluchy. Kilka lat temu ofiarowały włodarzowi koszulkę z wymownym napisem: „ Jeszcze trochę powójtuję i przedszkole wybuduję”. Słowa okazały się prorocze. Wójt spełnił obietnicę, a koszulka wraz z podpisami honorowych gości ma zostać zlicytowana w aukcji, z której dochód zostanie przekazany na potrzeby przedszkola.
  Podczas sobotniej uroczystości nie zabrakło również występów maluchów.
  Ubrane w kolorowe stroje biedronek ( najmłodsza grupa), żabek, motylków, pszczółek i skrzatów ( najstarsze dzieci) zaprezentowały bogaty repertuar tańców, piosenek i wierszyków. To był ich sposób na podziękowanie za wymarzone przedszkole.
  Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 1 930 866,98 zł. Całość zadania kosztowała 4 026 403,46 zł.

  Więcej zdjęć w galerii

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05