• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 28 May 2021 r., Sport

  „Trzej muszkieterowie”

  Miłosz Łakomy, Tymon Woźniak i Tomek Sendur to uczniowie Szkoły Podstawowej w Gdowie. Ich wspólną pasją jest gra w szachy, a w ostatnich tygodniach odnieśli swoje pierwsze, poważne sukcesy sportowe. Warto dodać, że obecnie Tymon i Miłosz reprezentują nas na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

  W zajęciach organizowanych pod okiem trenerów z Klubu Sportowego "Szachownica" z Kłaja, jakie odbywają się w Szkole Podstawowej w Gdowie uczestnicy około 40 uczniów. Wśród nich jest co najmniej kilku, którzy szczególnie wyróżniają się swoimi umiejętnościami, a trzech z nich w ostatnich tygodniach zdobyło cenne wyróżnienia.

  Na początku maja w Staniątkach odbyły się "OTWARTE MISTRZOSTWA SUBREGIONU KRAKOWSKIEGO OBSZARU METROPOLITARNEGO". W grupie najmłodszej I miejsce zajął Miłosz Łakomy. Zawodnik wygrał wszystkie partie i z wynikiem 6/6 wygrał swoją grupę wiekową. Do samego końca jego koledzy - Tomasz Sendur i Tymon Woźniak - walczyli o turniejowe podium, ale niestety zabrakło szczęścia i zajęli oni ostatecznie wysokie 6 i 7 miejsce. W tej grupie można było uzyskać normę na kategorię szachową. Miłosz Łakomy był bezkonkurencyjny i uzyskał normę na IV kategorię szachową. Tymon Woźniak i Tomasz Sendur wrócili do domów z normami na swoje upragnione V kategorie szachowe.

  Z kolei w Szarowie odbył się turniej klasyfikacyjny, w którym można było uzyskać normę na V i IV kategorię szachową. Turniej wygrał reprezentant klubu Szachownica Kłaj i uczeń SP Gdów Tymon Woźniak. Tymon uzyskał 6,5 pkt na 7 możliwych i wykonał normę na IV kategorię szachową.

  Obecnie w miejscowości Bystre (woj. podkarpackie) rozpoczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Małopolskę oraz Gdów reprezentuje dwóch utalentowanych juniorów - Tymon Woźniak i Miłosz Łakomy. Szachiści przez trzy dni będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami z różnych województw o jak najwyższe miejsca. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

  Więcej informacji o poczynaniach Tymona, Miłosza, Tomka i innych można przeczytać na stronie www.szachownica.org.pl. Wszystko na bieżąco można śledzić także na FB Szachownica - Gmina Kłaj.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05