• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 13 November 2012 r., Informacje

  Mamy „stronę internetową bez barier”

  Miło nam poinformować, że serwis internetowy Gminy Gdów (www.gdow.pl) zdobył wyróżnienie w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu pn. "Strona internetowa bez barier".

  Konkurs miał charakter otwarty i można było zgłaszać strony w dwóch kategoriach: strony internetowe administracji publicznej (urzędy gmin i miast, urzędy wojewódzkie, urzędy pracy, ministerstwa, starostwa, uczelnie wyższe, szkoły itp.) oraz strony internetowe komercyjne (fundacje, stowarzyszenia, firmy i inne)

  Konkurs składał się z trzech etapów. Oceny serwisów dokonywali eksperci zajmujący się na dzień dostępnością stron internetowych oraz osoby z niepełnosprawnością sensoryczną (niedowidzące, niewidome oraz osoby z wadą słuchu). W kategorii serwisów administracji publicznej zwyciężył serwis Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku. Ponadto tytułem „Strona internetowa bez barier” wyróżniono serwisy Urzędu Gminy Gdów oraz Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Wyróżnienie naszego serwisu internetowego tytułem „Strony internetowej bez barier” jest docenieniem działań, które miały na celu ulepszenie i zwiększenie dostępności serwisu dla mieszkańców, a w szczególności mieszkańców niepełnosprawnych. Obecnie na bieżąco zamieszczane są w nim informacje opisujące działania gminy i jej jednostek organizacyjnych w różnych dziedzinach np. inwestycje, edukacja, kultura, sport, pomoc społeczna, bieżące informacje, ostrzeżenia i inne.

  Dla osób niepełnosprawnych zostało przygotowane wiele udogodnień m.in. mówiąca przeglądarka (zainstalowanie jej umożliwia „odsłuchanie” treści zawartych na stronie www), sterowanie komputerem mrugnięciami (osoby niepełnosprawne ruchowo mogą sterować komputerem za pomocą mrugnięć powiekami, do poprawnego działania programu wymagana jest kamera internetowa), możliwość powiększenia czcionka dla osób niedowidzących i inne.

  Link do strony - http://www.gdow.pl/aktualnosci/mamy-strone-internetowa-bez-barier.html?blind-mode=on

   

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05