• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 7 May 2021 r., Informacje

  Grillowe party w na gdowskim Zarabiu

  Grillowane mięsa i warzywa królowały wczoraj przy promenadzie w Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji. Przygotowały je na ogniu Panie z siedmiu Kół Gospodyń Wiejskich. Wszystkie specjały oczarowały podniebienia gości, a pieczone przekąski szybko znikały z rozgrzanych do czerwoności rusztów.

  Na grillach nie zabrakło kiełbasek, szaszłyków, żeberek, kaszanki, karkówki, skrzydełek, a dla tych „bardziej FIT” – pieczonych ziemniaków, cukinii czy papryki…. O tytuł „najsmaczniejszej potrawy” i nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Gdów gospodynie rywalizowały w konkursie kulinarnym. KGW Marszowice przygotowało do konkursu „Niespodziankę z Marszowic”. Pod tą tajemniczą nazwą kryła się grillowana jagnięcina z ziemniakiem na kiszonej kapuście z kaszanką i dodatkiem cebuli. KGW Pierzchów czarowało komisję kiszką z kapustą i pajdą chleba wiejskiego. „Ziemniak Dworski” to nazwa dania przygotowanego przez KGW Wiatowice. Na kolejnym stoisku KGW Cichawa przygotowało „Kiszkę Inaczej”. Piąty grill należał do KGW Krakuszowice. Tu komisja została poczęstowana faszerowaną cukinią. Specjałem KGW Gdów było skrzydełko z kurczaka z pajdą chleba ze smalcem, natomiast „czymś na słodko” częstowały Panie z KGW Książnice. Był to banan zapiekany z czekoladą.  Specjały skosztowała i oceniła komisja w składzie: Zbigniew Wojas – Wójt Gminy Gdów, Grzegorz Piętak – zastępca Wójta Gminy Gdów, Norbert Wrona – mistrz kuchni, Bożena Malarczyk – Sekretarz Gminy Gdów oraz Katarzyna Lisowska – Skarbnik Gminy Gdów. Kapituła po długiej i trudnej naradzie zdecydowała, ze nagroda główna trafi do KGW Kraszuszowice.

  Swój głos w konkursie kulinarnym miała też publiczność. Goście oceniali specjały, a następnie oddawali swoje głosy poprzez wrzucenie karty do specjalnej urny. Po przeliczeniu głosów stwierdzono, że „Nagroda Publiczności” trafi do rąk Pań z KGW Gdów.

  Grillowe party zorganizowano po raz pierwszy, ale z pewnością będzie powtórka. Dziękujemy za udział i do zobaczenia na kolejnych wydarzenia w Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji.

  Zarabie Gdów - Strefa Rekreacji

  Fotorelacja

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05