• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 20 July 2021 r., Informacje

  Gmina Gdów – Otwórz się na pomoc!

  Gmina Gdów przystąpiła do projektu pn. „Otwórz się na pomoc". Działania skierowane są do uczniów mających problem z uzależnieniem od komputera oraz internetu, a także rodziców, których dzieci mają problemy z różnorodnymi nałogami bądź napotkały w sieci na niebezpieczeństwo bądź cyberprzemoc.

  W trudnym czasie pandemii, bardzo ważnym stał się temat zdrowia psychicznego . Izolacja, brak kontaktu bezpośredniego z rówieśnikami powoduje, że dzieci i młodzież zamknięci w domach szukają rozrywek i uciekają w świat gier komputerowych oraz używek popadając w różnego rodzaju uzależnienia. Od komputera, narkotyków, alkoholu itd. – mówi wójt Zbigniew Wojas. Stawiając czoła wspomnianym problemom Gmina Gdów przystąpiła do projektu pn. “Otwórz się na pomoc z Gminą Gdów” – dodaje.

  W ramach działań powstał m.in. interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczonym psychologiem i terapeutą dziecięcym. Zadaniem widza jest kierowanie losami 12-letniego chłopca, który mierzy się z własnymi słabościami i uzależnieniami. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jak zakończy się jego historia zależeć będzie od Was. W projekcie przedstawione są „prawdziwe historie” dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego. Ponadto, można wysłuchać wypowiedzi rodziców mierzących się z problemem spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież, uzależnieniem od komputera i internetu, hejtem i cyberprzemocą, depresją u dzieci i młodzieży….

  Dodatkowo, został wydany poradnik, którego tematyka obejmuje m.in. problematykę depresji, zdrowia psychicznego, samotności, uzależnień. Czego się z niego dowiadujemy?
  - kiedy możemy mówić o depresji, a kiedy o chandrze, jak sobie z nią radzić, gdy
  jest się świadkiem problemu
  -zdrowie psychiczne seniorów, czyli o depresji wieku podeszłego, samotności, braku świadomości problemu
  - codzienne rytuały i zdrowe nawyki
  - uzależnienia
  - zdrowie psychiczne rodziny zamkniętej w domu, dzieci – jak im pomóc, dorośli – jak radzić sobie z konfliktami w domu, jak oddzielić pracę od życia w domu
  - co przyniesie nowy dzień, czyli o niepokoju, lęku i wszystkich innych czynnikach choroby w obliczu pandemii
  - dane teleadresowe organizacji i instytucji, w których można otrzymać pomoc

  Mamy nadzieję, że projekt ten pomoże wielu dzieciom, a także rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień.

  FILM INTERAKTYWNY I HISTORIE RODZIN DOTKNIĘTYCH UZALEŻNIENIAMI

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05