• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Friday, 16 July 2021 r., Informacje

  „Ekosłupki” wskażą jakość powietrza

  W pięciu miejscach na terenie Gminy Gdów montowane są „ekosłupki”. Urządzenia służą do pomiaru jakości powietrza i prezentacji wyników za pomocą koloru światła – od koloru zielonego oznaczającego bardzo dobrą jakość powietrza i brak zagrożenia dla zdrowia, przez żółty i pomarańczowy (umiarkowany i dostateczny), aż do czerwonego symbolizującego fatalną jakość powietrza i negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

  Ekosłupki zostaną zamontowane: na Rynku w Gdowie, na gdowskim Zarabiu (dwa urządzenia), przy Przedszkolu Samorządowym w Gdowie oraz przy remizie Ochotniczej straży Pożarnej w Niegowici.

  EkoSłupek AirSensor jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru jakości powietrza na terenach otwartych i prezentacji wyników za pomocą koloru światła. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

  Rozwiązanie służy zwiększaniu świadomości społecznej jakości powietrza, a także ostrzega kolorem światła przed szkodliwymi dla zdrowia zanieczyszczeniami na terenach otwartych, zgodną z poniższą tabelą.

  Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez wybrane urządzenie można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupek oraz dokonywać ich analiz na platformie internetowej AirSensor. Zachęcamy do pobrania aplikacji EkoSłupek za pośrednictwem Google Play lub App Store.

  Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej i NFOŚiGW

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05