• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Tuesday, 6 April 2021 r., Informacje

  Dziś i jutro wyścig kolarski przejedzie przez Gminę Gdów. Będą utrudnienia w ruchu!

  Dziś odbędzie się I etap 59 Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarze około godz. 14:15 przejadą m.in. przez Bilczyce, Gdów, Fałkowice, Kunice, Winiary, ponownie Gdów, Podolany i Zagórzany. Z kolei jutro około 14:00 przejadą przez Szczytniki, Cichawę, Niegowić, Marszowice, Gdów, Podolany, Zagórzany i dalej w kierunku Mierznia i Raciechowic.

  I etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego wystartuje dziś o 14:00 z Wieliczki. W Bilczycach kolarze spodziewani są około 14:15. Kierować się będą w stronę Gdowa, następnie na rondzie na obwodnicy Gdowa skręcą w prawo w stronę Dobczyc (około 14:18). Przejadą obwodnicą, dalej przez Fałkowice, Kunice (około 14.26), Winiary do Dobczyc. Dalej przejadą przez Stadniki i ponownie zawitają w Gminie Gdów. Przejadą w Gdowie ul. Stadnicką (około 14:40), ul. Łapanowską i dalej drogą wojewódzką przez Podolany i Zagórzany do Mierznia, Dąbia, Szczerzyca i dalej. Meta dzisiejszego etapu zaplanowana jest na górze Chełm w Myślenicach. Kolarze spodziewani są tam około godz. 17:00.

  Jutro, w trakcie drugiego etapu wyścigu, zawodnicy pokonają trasę o długości około 145 kilometrów. Kolarze wystartują o godz. 13:45 z Niepołomic i pojadą w kierunku Brzezia. Następnie drogą powiatową przez Szczytniki, Cichawę, Niegowić, Marszowice w kierunku Gdowa (tu zawodnicy spodziewani są około godz. 14:05). Wjeżdżając do Gdowa, na rondzie im. Karola Wojtyły obok hotelu ORIZA, kolarze skręcą w lewo i obwodnicą pojadą w kierunku Podolan, Zagórzan i dalej. Meta wyścigu będzie czekać na nich w Nowym Targu.

  Małopolski Wyścig Górski

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05