• Witamy na stronie gminy Gdów

  Tutaj znajdziesz informacje m.in. o historii, turystyce, inwestycjach i aktualnych wydarzeniach.
  Dowiedz się więcej o naszej gminie.
 • SMSowy System Ostrzegania

  Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo na swoją komórkę komunikaty ostrzegawcze, zapisz się do naszego systemu.
 • Dla turysty

  Poczytaj o zabytkach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić będąc w gminie Gdów.
 • Panoramy 3D

  Malownicze krajobrazy, z których słynie gmina Gdów zachęcają do odwiedzenia tego zakątka Polski.
 • Mistrzowska gmina

  Gmina Gdów została laureatem I edycji konkursu Mistrzowska Gmina 2009/2010, którego celem jest wyłonienie najbardziej aktywnych gmin w Polsce.

Kalendarium gminne

Sprawdź dowód: Możesz sprawdzić poprzez stronę www dostępność odbioru dowodu osobistego klikając tutaj
SMSowy System Ostrzegania: Dodaj swój numer i otrzymuj bezpłatnie ostrzeżenia, aby się dopisać kliknij tutaj.
Gmina Gdów ma swój profil na Facebook`u: Bądź na bieżąco z tym co dzieje się w naszej gminie i kliknij lubie to!
RSS

Aktualności

 • Wednesday, 21 July 2021 r., Informacje

  Dodatkowy monitoring na gdowskim Zarabiu

  Wakacje w pełni, a to oznacza zwiększony ruch turystyczny w Gminie Gdów, szczególnie nad Rabą. Okolice rzeki, gdzie łatwo dojechać samochodem, są też niestety miejscem, gdzie przejezdni często „podrzucają” worki ze śmieciami i inne odpady (m.in. poremontowe czy wielkogabarytowe, opony itp.).

  W związku z tym rozbudowany został system monitoringu, a kamery swoim zasięgiem obejmują m.in. wjazd na ścieżkę pieszo-rowerową (obok restauracji Babie Lato). Dzięki temu, w tym miejscu, wyeliminowany został problem zaśmiecania.

  Niestety nie ma możliwości zainstalowania systemu monitoringu wzdłuż całej Raby, dlatego apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na samochody (szczególnie dostawcze) podejrzanie poruszające się na bocznych drogach w tej okolicy. Przypadki wyrzucania odpadów prosimy zgłaszać do Urzędu Gminu lub bezpośrednio na Komisariat Policji.

  Wszystkim przypominamy, że koszty likwidacji dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy pokrywane są z budżetu gminy czyli naszego wspólnego portfela. Dlatego w interesie nas wszystkich jest, aby problem śmieci pozostawionych w lasach czy zaroślach został wyeliminowany.

Galeria

Do góry Powrót
Gdów
Urząd Gminy w Gdowie
Rynek 40
32-420 Gdów

tel. 12 251 41 66
tel. 12 251 42 66
fax. 12 251 40 05